Deski klasyczne

Po stronie tradycji niewątpliwie znajdują się szerokie, proste olejowane czy lakierowane deski podłogowe. Taka spokojna płaszczyzna pasuje właściwie do każdego domu, od nowoczesnego loftu począwszy przez mieszkanie w starej kamienicy i apartament w wieżowcu na wiejskiej chałupie skończywszy. Znane od pokoleń metody nasączania podłóg olejem stanowią skuteczną metodę zwiększenia ich trwałości. Można jednocześnie przy tej metodzie zabarwić podłogę według upodobań użytkownika.

Najczęściej stosowana w ostatnich latach metoda pokrywania desek lakierem, obecnie przestaje być uciążliwa ze względu na toksyczne działanie rozpuszczalników. Oferowana przez firmę Mazur-Parkiet cała gama lakierów ekologicznych ten problem właściwie znika. Dodatkową zaletą tych lakierów jest łatwość nakładania i wysoka odporność na ścieranie. Oferowane przez nas deski podłogowe z krajowych drzew liściastych: dąb, jesion, klon, czy drzew iglastych: sosna, świerk.

Oferowane przez nas deski posiadają pióro i wpust na wszystkich krawędziach. Dodatkowo od strony licowej mają lekko fazowane krawędzie boczne. Ten sposób daje efekt podłogi „okrętowej”. Od spodu deski są rowkowane w celu umożliwienia klejenia do posadzki oraz kompensacji zmian kształtu.

W swojej ofercie posiadamy deski podłogowe lite z takich gatunków jak:

  • Dąb o wymiarach: 21 X 150 X 600 – 2000mm W 3 klasach: CountryRustikalNatur
  • Jesion o wymiarach: 21 x 120 x 600 – 2000mm W 2 klasach: RustikalNatur
  • Klon o wymiarach: 21 x 150 x 600 – 2000mm W 2 klasach: RustikalNatur