Panele Sensa

Panele laminowane Sensa od wielu lat cieszą się rosnącą popularnością. Naszych klientów urzeka bogaty wybór wzorów i kolorów, który pozwala stworzyć piękne, wymarzone wnętrza. Jednak wiele osób wybiera podłogi Sensa kierując się przede wszystkim głosem rozsądku – to nowoczesne panele laminowane, które mimo bardzo rozsądnej ceny, odznaczają się doskonałymi parametrami użytkowymi.

TRWAŁOŚĆ I JAKOŚĆ

Panele laminowane Sensa charakteryzuje solidność i precyzja wykonania, tak typowa dla produktów niemieckich. Ultranowoczesne linie produkcyjne o bardzo szerokich możliwościach technologicznych oraz restrykcyjne normy produkcji sprawiają, że panele Sensa to pod każdym względem produkt najwyższej jakości.
O klasie podłóg Sensa nie decyduje wykorzystanie pojedynczej technologii, ale kombinacja nowoczesnych, optymalnie dobranych rozwiązań, które pozwoliły na osiągnięcie bardzo dobrych parametrów użytkowych po całkiem rozsądnej cenie.

Skuteczna ochrona przed ścieraniem

Podłogi laminowane Sensa są zabezpieczone wyjątkowo wytrzymałą powłoką ochronną. Nadaje ona panelom wysoką klasę ścieralności i umożliwia cieszenie się piękną, naturalnie wyglądającą podłogą przez znacznie dłuższy czas.

Podwyższona gęstość płyty

Rdzeniem paneli Sensa jest płyta nośna o podwyższonej gęstości. To istotna cecha, która, na równi z klasą ścieralności, decyduje o tym, jak długo podłoga laminowana będzie nam służyć. Odpowiednio gęsta płyta oznacza, że w trakcie użytkowania panel nie będzie „puchnąć” na krawędziach.

Impregnowane krawędzie

Podłogi laminowane Sensa wykorzystują dobrze sprawdzony system Isowaxx. W trakcie produkcji pióra paneli zostają pokryte specjalną kompozycją wosków, która podczas montażu paneli przemieszcza się i uszczelnia połączenie pióra i wpustu. W razie zachlapania wodą system Isowaxx chroni panele podłogowe przed wnikaniem wilgoci, która mogłaby spowodować ich uszkodzenie.

Zamek SensaLOC

Trwałość połączeń między panelami jest gwarantowana przez opatentowany zamek SensaLOC, który zapewnia dobre przyleganie nawet na krótkich bokach panela.

Faza

Większość paneli Sensa wykończonych jest fazą – delikatnym żłobieniem na krawędziach panela, która podkreśla odrębność każdej deski podłogowej i nadaje podłodze elegancki styl. Umiejętnie wykonana faza o dobrze dobranej głębokości i szerokości pełni również funkcję praktyczną. Sprawia, że podłoga laminowana, zwłaszcza jasna podłoga laminowana, wolniej się starzeje i jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Powłoka antystatyczna

Powierzchnia paneli Sensa została pokryta specjalną antystatyczną warstwą, która niweluje odkładanie się kurzu na panelach i pozwala uniknąć nieprzyjemnego efektu elektryzowania się powierzchni. Właściwości antystatyczne są trwałe i nie ulegają zmianie w całym okresie użytkowania podłogi. Wszystkie kolekcje Sensa posiadają właściwości antystatyczne zgodnie z normą EN 14041.